English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 66
بازديدکنندگان این صفحه: 2696
کل بازديدکنندگان : 287676
بازديدکنندگان آنلاين : 4
آخرین بروزرسانی : 1402/03/16

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی سیج (SAGE)

آشنایی با انتشارات بین المللی سیج

پایگاه اطلاعاتی سیج (SAGE) یک بانک اطلاعاتی شامل مجلات معتبر است که به انتشارات بین المللی سیج (SAGE Publications) وابسته است.

انتشارات بین المللی و خصوصی سیج به خاطر کیفیت و نوآوری در سرتاسر جهان مشهور شده است. این انتشارات همچنین علاوه بر چاپ کتاب‌های علمی، پنجمین انتشارات بزرگ مجلات علمی در کنار موسسات مشهوری همچون الزویر و اسپرینگر است. محصولاتی که انتشارات سیج ارائه می‌دهد عبارتند از:

مجلاتی با بالاترین کیفیت که پیشرو دانش هستند و جزو مجلات برتر جهان محسوب می‌شوند.

کتاب‌های دانشگاهی و مرجع در زمینه‌های مختلف علمی.

متون آموزشی و دوره‌های دانشگاهی.

کتاب‌های تخصصی که به موضوعات جدید و چالشی با دیدگاهی کاربردی می‌نگرند.

معرفی پایگاه اطلاعاتی سیج (SAGE)

یکی از بخش‌های محبوب و مشهور انتشارات سیج، پایگاه اطلاعاتی سیج (SAGE) است که مجلات چاپ شده در این انتشارات را نمایه می‌کند و در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد. این پایگاه شامل بیش از ۷۰۰ مجله است که بیشتر حیطه‌ها از جمله روانشناسی، علوم اجتماعی، پزشکی، تکنولوژی و را پوشش می‌دهند. بیشتر مجلات این موسسه انتشاراتی دارای ضریب تأثیر بالا در لیست تامسون رویترز هستند که نشان دهنده کیفیت بالای آن‌هاست.

در واقع سیج، یکی از قویترین پایگاه های اطلاعاتی در حوزه های مختلف از قبیل علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم زیستی و مهندسی است که از طریق نشانی مستقیم http://online.sagepub.com قابل استفاده است. لازم به ذکر است که برای استفاده از پایگاه فوق و دریافت متن کامل مقالات، لازم است تا کاربران محترم پس از ورود به صفحه اصلی این پایگاه به نشانی فوق، از طریق لینک Register Here در سمت راست بالای صفحه، ابتدا در این پایگاه ثبت نام کرده و یک نام کاربری (username) و کلمه عبور (password) برای خود اختصاص دهند و برای هر بار استفاده به کمک این نام کاربری و کلمه عبور وارد شده (sign in) و به جستجوی مقالات مورد نیاز خویش بپردازند.

از ویژگی‌های این پایگاه می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

مشتمل بر بیش از ۲۵۰۰۰۰ مقاله از ۵۰۰+ ژورنال تماماً بازبینی شده؛

دسترسی به آرشیو تا سال ۱۹۹۹؛

پوشش دهنده موضوعات مختلف به شرح ذیل:

علوم رفتاری(۹ژورنال)، علوم تغذیه(۱ژورنال)، مردم‌شناسی و باستان‌شناسی(۱۹)، مطالعات قومی و نژادی(۱۵ژورنال)، زبان‌شناسی(۱۲ ژورنال)، ادبیات(۳ ژورنال)، موسیقی(۸ ژورنال)، فلسفه(۸ ژورنال)، مدیریت و بازرگانی(۶۰ ژورنال)، ارتباطات و رسانه(۳۷ ژورنال)، روان‌درمانی و مشاوره(۸ ژورنال)، جرم شناسی و حقوق جنایی(۲۶ ژورنال)، مطالعات فرهنگی(۲۸ ژورنال)، اقتصاد و توسعه(۲۵ژورنال)، علوم تربیتی و آموزش(۸۱ ژورنال)، مهندسی(۱۶ ژورنال)، علوم محیطی(۴ ژورنال)، مطالعات خانواده(۹ ژورنال)، علوم جنسیتی(۱۱ ژورنال)، جغرافیا و علوم محیطی(۱۸ ژورنال)، علوم پزشکی پایه(۳۳ ژورنال)، پزشکی کلینیکال(۷۱ ژورنال)، معلولیت(۳ ژورنال)، پرستاری(۲۷ ژورنال)، موضوعات مختلف پزشکی(۲۴ ژورنال)، مطالعات اجتماعی در خصوص سلامت(۷ ژورنال)، تاریخ(۱۶ ژورنال)، خشونت و رفتارهای پر خطر(۶ ژورنال)، علم مواد(۱۹ ژورنال)، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل(۴۶ژورنال)، روان‌کاوی و تحلیل روانی(۱ ژورنال)، روان‌شناسی(۸۳ ژورنال)، روش تحقیق(۳۰ ژورنال)، خدمات اجتماعی و سیاست اجتماعی(۱۲ ژورنال)، جامعه شناسی(۹۴ ژورنال)، آمار(۳ ژورنال)، الهیات و علوم دینی(۱۳ ژورنال)، کارگزینی و منابع انسانی(۱۳ ژورنال)؛

ژورنال‌ها و مقالات بیش از ۲۲۵ انجمن تخصصی علمی و دانشگاه كه توسط SAGE منتشر می‌گردد؛

۲۷۳ ژورنال در Journal Citation Reports®(۲۰۰۸) رتبه‌بندی شده‌اند؛ که در موضوعات ذیل جزو ۲۰ ژورنال برتر می‌باشند:

مدیریت و بازرگانی، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، تاریخ و فلسفه، کتابداری و اطلاع‌رسانی، علوم تربیتی و آموزش، جغرافیا، ارتباطات، جهانگردی و هتل‌داری، روان‌شناسی، دندان‌پزشکی، پرستاری، پزشکی ورزشی؛

جستجو در پایگاه اطلاعاتی سیج (SAGE)

پس از ورود به بخش مجلات این انتشارات در اینجا می‌توانید همانند بخش زیر از جستجوی ساده و یا پیشرفته این سایت استفاده نمایید.

اگر اکانت این پایگاه را ندارید می‌توانید از برخی مقالات رایگان آن استفاده نمایید. در کنار مقالات رایگان معمولاً عبارت Article Free و یا علامت قفل باز شده قرار دارد.

همچنین امکان استخراج سایتیشن های مقالات و وارد کردن آن‌ها به نرم افزارهایی همانند اندنوت و رفرنس منیجر نیز در این پایگاه اطلاعاتی وجود دارد.